Resultat FaluIK Spelen 2019

Arrangör: Falu IK Friidrott
Datum: 9 mar 2019
Plats: Friidrottshallen Lugnet
Ort: Falun
Tävlingsledare: Ulrik Mattisson

Listan skapad: 2019-03-10 19:43:15


MS 60 m Försök9/3  13:45

Heat 1
       
1Leo Johansson2001IFK Kristinehamn7,50q
2Mattias Sandström1973Falu IK8,08q
3Markus Andersson1977Leksands FIK8,39q
4Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott8,70q

Heat 2
       
1Viktor Hedlund2002Falu IK7,44q
2Simon Thor2000IFK Märsta7,67q
3Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott8,96

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Viktor Hedlund2002Falu IK7,44q
2Leo Johansson2001IFK Kristinehamn7,50q
3Simon Thor2000IFK Märsta7,67q
4Mattias Sandström1973Falu IK8,08q
5Markus Andersson1977Leksands FIK8,39q
6Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott8,70q
7Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott8,96

MS 60 m Final9/3  14:45
       
1Viktor Hedlund2002Falu IK7,43
2Leo Johansson2001IFK Kristinehamn7,47
3Simon Thor2000IFK Märsta7,69
4Mattias Sandström1973Falu IK8,03
5Markus Andersson1977Leksands FIK8,38
6Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott8,68

MS 800 m Final9/3  17:48
       
1Jimmy Öhman2001Gefle IF2,07,16
2Rikard Throgen-Hedin2003SK Bore2,23,34
3Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott2,27,32
4Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott2,41,63

MS Höjd Final9/3  18:30
       
1Emil Uhlin2002Falu IK1,85
2Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott1,55
3Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott1,30

MS Höjd Final  1,30 1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,75 1,85 1,95
Emil Uhlin - - - - - - - o o xxx
Marcus Bonow o xxx
Mats Norrbrand o o o o o o xxx

MS Stav Final9/3  10:00
       
1Simon Thor2000IFK Märsta4,80
2Nicklas Karlsson1996Falu IK4,50

MS Stav Final  4,20 4,40 4,50 4,60 4,80 5,00
Nicklas Karlsson o o o xxx
Simon Thor - - - o xo xxx

MS Längd Final9/3  17:02
       
1Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott4.78
2Markus Andersson1977Leksands FIK4.58
3Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott4.24

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Bonow 4.06 3.11 4.06 x 3.97 4.24
Markus Andersson x 4.49 4.47 4.50 x 4.58
Mats Norrbrand 4.76 4.43 4.65 4.78 4.52 4.46

MS Kula Final9/3  11:15
       
1Nicklas Karlsson1996Falu IK11,74
2Marcus Bonow1972Kungsängen Friidrott8,79
3Mats Norrbrand1978Kungsängen Friidrott8,69

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Marcus Bonow 8,38 7,58 8,29 7,75 8,22 8,79
Mats Norrbrand 7,58 7,86 7,81 7,78 8,46 8,69
Nicklas Karlsson x x 10,60 x 11,74 x

P 19 Kula Final9/3  11:15
       
1Simon Thor2000IFK Märsta12,72

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Simon Thor 12,24 x 12,72 x x x

P 17 60 mh Final9/3  16:19
       
1Viktor Hedlund2002Falu IK8,73
2Rikard Throgen-Hedin2003SK Bore9.67

P 17 Kula Final9/3  11:15
       
1Rikard Throgen-Hedin2003SK Bore12,19

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Rikard Throgen-Hedin 12,12 11,82 11,52 11,63 12,19 11,45

P 15 60 m Försök9/3  12:50

Heat 1
       
1Alvar Broth2004Järvsö IF8,44q
2Liam Helén2005Tierps IF FI8,89q
3Johan Pellas2005Djurmo/Sifferbo IF8,90q
4Sven Holmgren2005Ludvika FFI11,05

Heat 2
       
1Vincent Lassbo2004Falu IK8,35q
2Elis Gemzell2005Tierps IF FI8,81q
3Pontus Rimsler2004Kvarnsveden Friidrott9,57q

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Vincent Lassbo2004Falu IK8,35q
2Alvar Broth2004Järvsö IF8,44q
3Elis Gemzell2005Tierps IF FI8,81q
4Liam Helén2005Tierps IF FI8,89q
5Johan Pellas2005Djurmo/Sifferbo IF8,90q
6Pontus Rimsler2004Kvarnsveden Friidrott9,57q
7Sven Holmgren2005Ludvika FFI11,05

P 15 60 m Final9/3  14:35
       
1Vincent Lassbo2004Falu IK8,28
2Alvar Broth2004Järvsö IF8,48
3Johan Pellas2005Djurmo/Sifferbo IF8,95
4Elis Gemzell2005Tierps IF FI8,97
5Liam Helén2005Tierps IF FI9,01
6Pontus Rimsler2004Kvarnsveden Friidrott9,44

P 15 60 mh Final9/3  16:19
       
1Jakob Nordström2004Falu IK10.72

P 15 Höjd Final9/3  18:30
       
1Alvar Broth2004Järvsö IF1,45
2Lukas Orri Säth?rsson2005Falu IK1,40

P 15 Höjd Final  1,25 1,30 1,35 1,40 1,45 1,50
Alvar Broth - o o o xxo xxx
Lukas Orri Säth?rsson o o xo xxo xxx

P 15 Stav Final9/3  13:00
       
1Jakob Nordström2004Falu IK2,60
2Elis Gemzell2005Tierps IF FI2,40

P 15 Stav Final  1,80 2,00 2,20 2,30 2,40 2,50 2,60 2,70
Elis Gemzell o o o o xxo xxx
Jakob Nordström - - o o o o o xxx

P 15 Längd Final9/3  17:02
       
1Jakob Nordström2004Falu IK5.12
2Elis Gemzell2005Tierps IF FI4.71
3Alvar Broth2004Järvsö IF4.60
4Liam Helén2005Tierps IF FI4.36
5Pontus Rimsler2004Kvarnsveden Friidrott4.01
6Johan Pellas2005Djurmo/Sifferbo IF3.82
7Sven Holmgren2005Ludvika FFI2.85

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alvar Broth 4.06 4.60 x 4.34 4.19 x
Elis Gemzell 4.60 4.32 3.47 4.71 4.47 4.38
Jakob Nordström x x x x 4.79 5.12
Johan Pellas 3.42 3.62 3.50 3.82 3.53 3.82
Liam Helén 4.36 4.21 4.20 3.98 4.14 -
Pontus Rimsler x 2.85 3.63 3.65 x 4.01
Sven Holmgren x 2.85 x x x x

P 15 Kula Final9/3  11:15
       
1Pontus Rimsler2004Kvarnsveden Friidrott8,68
2Sven Holmgren2005Ludvika FFI5,64

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Pontus Rimsler 7,05 x 7,79 7,75 8,68 8,24
Sven Holmgren 5,60 4,67 5,24 5,64 4,81 5,29

P 13 60 m Försök9/3  13:30

Heat 1
       
1Ludvig Hjertberg2006Gefle IF8,80q
2Tim Stjernlöf2007Gefle IF8,83q
3Karl Ottfalk2006IFK Lidingö8,99q
4Axel Engestang2006Falu IK9,09
5Gustav Holmgren2007Ludvika FFI10,14
6Jonathan Danielsson2007Säters IF11,40

Heat 2
       
1Carl Lindgren2006Falu IK8,46q
2Martin Svensson2007Gefle IF9,15
3Oscar Pettersson2006IFK Lidingö9,33
4David Jonhed2006IF Göta Karlstad9,84
5Oscar Halkonen2007Ludvika FFI10,33

Heat 3
       
1Filip Eriksson2006IFK Lidingö8,78q
2Benjamin Bodin2006Säters IF8,96q
3Erik Karlsson2007Ludvika FFI9,24
4Linus Edmarker2006Falu IK9,66
5Pablo Albornoz2007Gefle IF9,81

P 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Carl Lindgren2006Falu IK8,46q
2Filip Eriksson2006IFK Lidingö8,78q
3Ludvig Hjertberg2006Gefle IF8,80q
4Tim Stjernlöf2007Gefle IF8,83q
5Benjamin Bodin2006Säters IF8,96q
6Karl Ottfalk2006IFK Lidingö8,99q
7Axel Engestang2006Falu IK9,09
8Martin Svensson2007Gefle IF9,15
9Erik Karlsson2007Ludvika FFI9,24
10Oscar Pettersson2006IFK Lidingö9,33
11Linus Edmarker2006Falu IK9,66
12Pablo Albornoz2007Gefle IF9,81
13David Jonhed2006IF Göta Karlstad9,84
14Gustav Holmgren2007Ludvika FFI10,14
15Oscar Halkonen2007Ludvika FFI10,33
16Jonathan Danielsson2007Säters IF11,40

P 13 60 m Final9/3  14:25
       
1Carl Lindgren2006Falu IK8,47
2Ludvig Hjertberg2006Gefle IF8,75
3Tim Stjernlöf2007Gefle IF8,81
4Filip Eriksson2006IFK Lidingö8,88
5Karl Ottfalk2006IFK Lidingö8,99
6Benjamin Bodin2006Säters IF8,99

P 13 600 m Final9/3  17:34

Heat 1
       
1Filip Eriksson2006IFK Lidingö1,50,91
2William Desmueles2006Falu IK1,51,89
3Ludvig Nord2006Falu IK2,19,77
4Oscar Halkonen2007Ludvika FFI2,27,56

Heat 2
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö1,45,00
2Martin Svensson2007Gefle IF1,50,91
3Ludvig Hjertberg2006Gefle IF1,50,94
4Pablo Albornoz2007Gefle IF2,13,25

P 13 600 m Final - Sammanställning
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö1,45,00
2Filip Eriksson2006IFK Lidingö1,50,91
3Martin Svensson2007Gefle IF1,50,91
4Ludvig Hjertberg2006Gefle IF1,50,94
5William Desmueles2006Falu IK1,51,89
6Pablo Albornoz2007Gefle IF2,13,25
7Ludvig Nord2006Falu IK2,19,77
8Oscar Halkonen2007Ludvika FFI2,27,56

P 13 60 mh Final9/3  16:05
       
1Filip Eriksson2006IFK Lidingö11,48
2Oscar Pettersson2006IFK Lidingö11,56
3Pablo Albornoz2007Gefle IF11,77
4Karl Ottfalk2006IFK Lidingö12,00

P 13 Höjd Final9/3  15:00
       
1Oscar Norberg2007Gefle IF1,37
2Benjamin Bodin2006Säters IF1,34
3Linus Edmarker2006Falu IK1,28
4Karl Ottfalk2006IFK Lidingö1,25
5Oscar Pettersson2006IFK Lidingö1,15
6Viktor Eriksson2007Ludvika FFI1,15
7Martin Svensson2007Gefle IF1,10
 Pablo Albornoz2007Gefle IFx

P 13 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28 1,31 1,34 1,37 1,40
Benjamin Bodin - o xo o o xo o xxo xxx
Karl Ottfalk o o xo xxo xo xxx
Linus Edmarker - - o o o xxo xxx
Martin Svensson o xo xxx
Oscar Norberg - - - o o o o o o xxx
Oscar Pettersson o o o xxx
Pablo Albornoz - xxx
Viktor Eriksson o xxo o xxx

P 13 Stav Final9/3  11:20
       
1Hampus Törneld2008Gefle IF2,00
2Pablo Albornoz2007Gefle IF1,70

P 13 Stav Final  1,50 1,60 1,70 1,80 1,90 2,00 2,05
Hampus Törneld o o o o o xxo xxx
Pablo Albornoz o o o xxx

P 13 Längd Final9/3  15:50
       
1Ludvig Hjertberg2006Gefle IF4,67
2Tim Stjernlöf2007Gefle IF4,53
3Benjamin Bodin2006Säters IF4,39
4Oscar Norberg2007Gefle IF4,23
5Karl Ottfalk2006IFK Lidingö4,12
6Pablo Albornoz2007Gefle IF4,07
7Oscar Pettersson2006IFK Lidingö4,05
8Martin Svensson2007Gefle IF4,00
9Linus Edmarker2006Falu IK3,99
10Axel Engestang2006Falu IK3,98
11Erik Karlsson2007Ludvika FFI3,88
12Viktor Eriksson2007Ludvika FFI3,40
13Gustav Holmgren2007Ludvika FFI3,36
14David Jonhed2006IF Göta Karlstad3,29
15Oscar Halkonen2007Ludvika FFI2,98

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Axel Engestang 3,60 3,84 3,65 3,98
Benjamin Bodin 4,32 4,39 2,43 4,24
David Jonhed 3,16 3,29 3,12 3,10
Erik Karlsson 3,27 3,74 3,88 3,80
Gustav Holmgren 3,34 3,22 3,36 x
Karl Ottfalk 3,90 4,12 3,10 3,80
Linus Edmarker 3,99 3,66 3,61 3,64
Ludvig Hjertberg 4,18 4,48 4,20 4,67
Martin Svensson 3,75 4,00 3,59 3,74
Oscar Halkonen 2,98 2,88 2,94 2,60
Oscar Norberg 4,18 4,23 4,22 4,18
Oscar Pettersson 3,93 4,05 3,56 3,78
Pablo Albornoz 3,40 3,78 3,93 4,07
Tim Stjernlöf 4,53 4,53 4,52 4,51
Viktor Eriksson 3,25 3,35 3,31 3,40

P 13 Kula Final9/3  09:30
       
1Benjamin Bodin2006Säters IF9,05
2Oscar Båtmästar2006Djurmo/Sifferbo IF8,48
3Erik Karlsson2007Ludvika FFI8,15
4Ludvig Nord2006Falu IK5,96
5Gustav Holmgren2007Ludvika FFI5,69
6Viktor Eriksson2007Ludvika FFI5,59
7David Jonhed2006IF Göta Karlstad4,72
8Jonathan Danielsson2007Säters IF4,65
9Oscar Halkonen2007Ludvika FFI4,11

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Benjamin Bodin 8,57 9,05 8,94 8,79
David Jonhed 4,13 4,58 4,72 4,45
Erik Karlsson 7,45 7,43 8,15 8,02
Gustav Holmgren 5,05 5,69 x 5,61
Jonathan Danielsson 4,31 4,65 4,41 4,25
Ludvig Nord x 4,62 5,96 x
Oscar Båtmästar 8,47 8,48 8,36 8,09
Oscar Halkonen 3,75 4,11 3,98 3,65
Viktor Eriksson 5,28 5,59 5,33 4,97

P 11 60 m Försök9/3  12:30

Heat 1
       
1Christoffer Gustavsson Kihlberg2008Hofors AIF9,74q
2William Ramström2008Ludvika FFI10,22q
3Hampus Törneld2008Gefle IF10,46
4Anton Halkonen2008Ludvika FFI10,48
5Åke Folke2008Falu IK10,72

Heat 2
       
1Oskar Nylander2008Gefle IF9,32q
2Theodor Hammarberg2008Högbo GIF9,38q
3Alexander Sandberg2008Kvarnsveden Friidrott9,53q
4Elvin Rahm2008Gefle IF9,72q
5Emil Kallberg2008Ludvika FFI11,31

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Oskar Nylander2008Gefle IF9,32q
2Theodor Hammarberg2008Högbo GIF9,38q
3Alexander Sandberg2008Kvarnsveden Friidrott9,53q
4Elvin Rahm2008Gefle IF9,72q
5Christoffer Gustavsson Kihlberg2008Hofors AIF9,74q
6William Ramström2008Ludvika FFI10,22q
7Hampus Törneld2008Gefle IF10,46
8Anton Halkonen2008Ludvika FFI10,48
9Åke Folke2008Falu IK10,72
10Emil Kallberg2008Ludvika FFI11,31

P 11 60 m Final9/3  14:10
       
1Oskar Nylander2008Gefle IF9,21
2Alexander Sandberg2008Kvarnsveden Friidrott9,51
3Christoffer Gustavsson Kihlberg2008Hofors AIF9,58
4Elvin Rahm2008Gefle IF9,67
5William Ramström2008Ludvika FFI10,12
 Theodor Hammarberg2008Högbo GIFDNS

P 11 600 m Final9/3  17:26
       
1Elvin Rahm2008Gefle IF2,04,22
2Alexander Sandberg2008Kvarnsveden Friidrott2,04,36
3Emil Kallberg2008Ludvika FFI2,24,43
4Anton Halkonen2008Ludvika FFI2,38,81

P 11 Höjd Final9/3  09:30
       
1Elvin Rahm2008Gefle IF1,45
2Theodor Hammarberg2008Högbo GIF1,26
3Arvid Uhlin2008Falu IK1,26
4Otto Collin2008Heby AIF1,23
5Oskar Nylander2008Gefle IF1,14
6William Ramström2008Ludvika FFI1,14
7Anton Halkonen2008Ludvika FFI1,05
8Adam Enochsson2008Falu IK0,95

P 11 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20 1,23 1,26 1,29 1,32 1,35 1,39 1,42 1,45 1,48
Adam Enochsson o o o o xxx
Anton Halkonen - - o o o o xxx
Elvin Rahm - - - - - - - - o o o o o o - o xo o o xxx
Oskar Nylander - - - - - - - - o -
Theodor Hammarberg o o o o o o o o o o o xo o xxx
William Ramström - - o o o o o xo xo xxx
Arvid Uhlin - - - - - - - o - xo o xo xxo xx
Otto Collin o o o o o o xo o xo o xxo o xxx

P 11 Längd Final9/3  15:10
       
1Theodor Hammarberg2008Högbo GIF4,15
2Elvin Rahm2008Gefle IF4,05
3Alexander Sandberg2008Kvarnsveden Friidrott3,96
4Oskar Nylander2008Gefle IF3,84
5Christoffer Gustavsson Kihlberg2008Hofors AIF3,82
6William Ramström2008Ludvika FFI3,46
7Åke Folke2008Falu IK3,14
8Samuel Mattsson2008Djurmo/Sifferbo IF3,05
9Emil Kallberg2008Ludvika FFI2,86
10Anton Halkonen2008Ludvika FFI2,84

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexander Sandberg 3,94 3,83 3,96
Anton Halkonen 2,84 2,67 2,84
Christoffer Gustavsson Kihlberg 3,44 3,82 3,42
Elvin Rahm 4,04 4,05 4,04
Emil Kallberg 2,86 2,34 2,86
Oskar Nylander 3,55 3,73 3,84 3,84
Samuel Mattsson 3,05 2,98
Theodor Hammarberg 3,97 4,15
William Ramström 3,36 3,16 3,46 3,35
Åke Folke 3,14 3,06 3,14 3,07

P 11 Kula Final9/3  10:20
       
1Oskar Nylander2008Gefle IF8,36
2Theodor Hammarberg2008Högbo GIF8,35
3Christoffer Gustavsson Kihlberg2008Hofors AIF8,12
4Otto Collin2008Heby AIF7,21
5Elvin Rahm2008Gefle IF6,99
6Hampus Törneld2008Gefle IF6,27
7Samuel Mattsson2008Djurmo/Sifferbo IF6,15
8William Ramström2008Ludvika FFI5,75
9Anton Halkonen2008Ludvika FFI5,65

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Halkonen 5,49 5,51 5,65 5,31
Christoffer Gustavsson Kihlberg 7,62 7,71 8,12 7,52
Elvin Rahm 6,99 6,06 6,65 6,41
Hampus Törneld 6,27 6,13 4,89 5,84
Oskar Nylander 8,15 7,47 7,47 8,36
Samuel Mattsson 5,73 5,81 6,09 6,15
Theodor Hammarberg 8,04 8,17 x 8,35
William Ramström 5,75 4,55 5,50 5,21
Otto Collin 7,21 6,92 6,03 6,99

P 10 60 m Försök9/3  12:00

Heat 1
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK9,56q
2Arvid Kvarnback2009Leksands FIK10,35q
3Rasmus Wallbom2009Djurmo Sifferbo IF11,20q
4Daniel Sandström Dedye2009Falu IK11,32
5Axel Von Valden2009Heby AIF11,34
6Hugo Holmgren2009Ludvika FFI11,36

Heat 2
       
1Leo Lindholm2009Gefle IF9,92q
2Fergus Hagström2009Säters IF FIK9,97q
3Elias Åman2009Leksands FIK10,25q
4Edvin Dannfeldt2009Ludvika FFI12,28
 Eddie Jansson2009IK StålDNS

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK9,56q
2Leo Lindholm2009Gefle IF9,92q
3Fergus Hagström2009Säters IF FIK9,97q
4Elias Åman2009Leksands FIK10,25q
5Arvid Kvarnback2009Leksands FIK10,35q
6Rasmus Wallbom2009Djurmo Sifferbo IF11,20q
7Daniel Sandström Dedye2009Falu IK11,32
8Axel Von Valden2009Heby AIF11,34
9Hugo Holmgren2009Ludvika FFI11,36
10Edvin Dannfeldt2009Ludvika FFI12,28
 Eddie Jansson2009IK StålDNS

P 10 60 m Final9/3  14:00
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK9,70
2Fergus Hagström2009Säters IF FIK9,98
3Leo Lindholm2009Gefle IF10,10
4Elias Åman2009Leksands FIK10,40
5Arvid Kvarnback2009Leksands FIK10,41
6Rasmus Wallbom2009Djurmo Sifferbo IF11,25

P 10 600 m Final9/3  17:18
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK2,07,64
2Arvid Kvarnback2009Leksands FIK2,10,27
3Leo Lindholm2009Gefle IF2,11,64

P 10 Höjd Final9/3  09:30
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK1,17
2Fergus Hagström2009Säters IF FIK1,08
3Daniel Sandström Dedye2009Falu IK1,05

P 10 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20
Daniel Sandström Dedye o o o o o xxo xxx
Karl Ytfeldt o o o o o xo o xxo o xo xxx
Fergus Hagström - o o o o xo xxo xxx

P 10 Längd Final9/3  14:30
       
1Karl Ytfeldt2009Leksands FIK3,90
2Leo Lindholm2009Gefle IF3,62
3Fergus Hagström2009Säters IF FIK3,32
4Arvid Kvarnback2009Leksands FIK3,11
5Elias Åman2009Leksands FIK3,10
6Rasmus Wallbom2009Djurmo Sifferbo IF3,06
7Hugo Holmgren2009Ludvika FFI2,97
8Daniel Sandström Dedye2009Falu IK2,93
9Axel Von Valden2009Heby AIF2,64
10Edvin Dannfeldt2009Ludvika FFI2,44

P 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Kvarnback 2,93 2,60 2,78 3,11
Axel Von Valden 2,64 2,57 2,39 2,45
Daniel Sandström Dedye 2,81 2,89 2,93 2,88
Edvin Dannfeldt 2,15 2,42 2,44
Elias Åman 3,08 2,94 3,10
Hugo Holmgren 2,97 2,87 2,81 2,88
Karl Ytfeldt 3,84 3,90
Leo Lindholm 3,62 3,40 3,56 3,28
Fergus Hagström 3,28 3,32 3,31
Rasmus Wallbom 2,37 2,71 3,06

P 10 Kula Final9/3  13:30
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK7,07
2Linus Hjulström2010Säters IF6,59
3Fergus Hagström2009Säters IF FIK6,22
4Arvid Kvarnback2009Leksands FIK5,96
5Hugo Holmgren2009Ludvika FFI5,50
6Karl Ytfeldt2009Leksands FIK5,21
7Elias Åman2009Leksands FIK4,67
8Edvin Dannfeldt2009Ludvika FFI4,43

P 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Kvarnback 5,44 4,32 5,96 5,42
Edvin Dannfeldt 4,00 4,43 4,21 4,30
Elias Åman 4,08 4,35 4,67 4,48
Hugo Holmgren 5,27 5,50 5,30 5,25
Karl Ytfeldt 4,61 4,98 4,91 5,21
Linus Hjulström 6,35 6,36 6,55 6,59
Fergus Hagström 5,89 5,34 6,22 6,12
Pelle Ytfeldt 6,92 6,78 x 7,07

P 9 60 m Final9/3  11:35

Heat 1
       
1Linus Hjulström2010Säters IF10,35
2Albin Hoback2010Djurmo/Sifferbo IF10,98
3Felix Alvelius2010Djurmo/Sifferbo IF12,31
4Olle Folke2010Falu IK12,47
5Fredrik Lundin2010Falu IK12,49
6Anton Entrambasaguas2010Djurmo/Sifferbo IF12,57

Heat 2
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK9,99
2Elis Strandberg2010Sälens IF10,27
3Elliot Ljunggren2010Falu IK10,90
4Knut Wallner2010Falu IK11,24
5Egon Ström2010Djurmo/Sifferbo IF11,86
6Alexander Kornborg2010Djurmo/Sifferbo IF12,62

P 9 60 m Final - Sammanställning
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK9,99
2Elis Strandberg2010Sälens IF10,27
3Linus Hjulström2010Säters IF10,35
4Elliot Ljunggren2010Falu IK10,90
5Albin Hoback2010Djurmo/Sifferbo IF10,98
6Knut Wallner2010Falu IK11,24
7Egon Ström2010Djurmo/Sifferbo IF11,86
8Felix Alvelius2010Djurmo/Sifferbo IF12,31
9Olle Folke2010Falu IK12,47
10Fredrik Lundin2010Falu IK12,49
11Anton Entrambasaguas2010Djurmo/Sifferbo IF12,57
12Alexander Kornborg2010Djurmo/Sifferbo IF12,62

P 9 200 m Final9/3  10:20

Heat 1
       
1Elis Strandberg2010Sälens IF35.6
2Albin Hoback2010Djurmo/Sifferbo IF39.1
3Felix Alvelius2010Djurmo/Sifferbo IF44.1
4Anton Entrambasaguas2010Djurmo/Sifferbo IF45.4

Heat 2
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK32.8
2Egon Ström2010Djurmo/Sifferbo IF41.9
3Alexander Kornborg2010Djurmo/Sifferbo IF44.7
4Olle Folke2010Falu IK47.1

P 9 200 m Final - Sammanställning
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK32.8
2Elis Strandberg2010Sälens IF35.6
3Albin Hoback2010Djurmo/Sifferbo IF39.1
4Egon Ström2010Djurmo/Sifferbo IF41.9
5Felix Alvelius2010Djurmo/Sifferbo IF44.1
6Alexander Kornborg2010Djurmo/Sifferbo IF44.7
7Anton Entrambasaguas2010Djurmo/Sifferbo IF45.4
8Olle Folke2010Falu IK47.1

P 9 Längd Final9/3  10:40
       
1Pelle Ytfeldt2010Leksands FIK3,82
2Albin Hoback2010Djurmo/Sifferbo IF3,18
3Linus Hjulström2010Säters IF3,052,88
4Elliot Ljunggren2010Falu IK3,052,84
5Knut Wallner2010Falu IK2,76
6Anton Entrambasaguas2010Djurmo/Sifferbo IF2,45
7Egon Ström2010Djurmo/Sifferbo IF2,39
8Fredrik Lundin2010Falu IK2,33
9Alexander Kornborg2010Djurmo/Sifferbo IF2,05
10Felix Alvelius2010Djurmo/Sifferbo IF1,90

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albin Hoback 3,18 3,04 2,95 2,83
Alexander Kornborg 1,69 1,75 2,05 1,59
Anton Entrambasaguas 2,26 2,10 2,33 2,45
Egon Ström 2,09 2,20 1,70 2,39
Elliot Ljunggren 3,02 2,84 3,05 2,80
Felix Alvelius 1,69 1,82 1,73 1,90
Fredrik Lundin 2,33 2,19 x 1,98
Knut Wallner 2,73 2,66 2,59 2,76
Linus Hjulström 3,05 3,02 x 2,88
Pelle Ytfeldt 3,76 3,82 3,58 3,72

P 8 60 m Final9/3  11:15
       
1Noa Rosenström2011Falu IK10,85
2Linus Sahlström2011Gefle IF11,47
3Henry Hellman2011Leksands FIK11,57
4Hampus Backhans2011Säters IF14,91

P 8 200 m Final9/3  10:00
       
1Noa Rosenström2011Falu IK38.4
2Henry Hellman2011Leksands FIK40.8
3Linus Sahlström2011Gefle IF41.2

P 8 Längd Final9/3  11:30
       
1Linus Sahlström2011Gefle IF3.01
2Noa Rosenström2011Falu IK2.98
3Henry Hellman2011Leksands FIK2.42
4Hampus Backhans2011Säters IF1.66

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Hampus Backhans 1.66 1.55 1.36 1.40
Henry Hellman 2.18 2.10 2.15 2.42
Linus Sahlström 2.96 2.73 2.76 3.01
Noa Rosenström 2.81 2.98 2.51 2.07

P 7 60 m Final9/3  10:50

Heat 1
       
1Arvid Stenman2012Falu IK11,87
2Filip Jansson2012Falu IK12,51
3Albin Löf2012Örbyhus IF13,10
4Gustav Andersson2012Örbyhus IF13,81
5Oliver Löfkvist2012Djurmo/Sifferbo IF13,94
6Erik Mattsson2012Djurmo/Sifferbo IF15,26

Heat 2
       
1Alvin Hodcic2012Falu IK12,46
2Sandor Sternhammar2012Falu IK12,62
3Sigge Arvidsson2013Falu IK12,75
4Edvin Cranser2012Örbyhus IF12,93
5Carl-Oscar Larsbäck2012Falu IK12,96
 Filip Hoback2012Djurmo/Sifferbo IFDNS

P 7 60 m Final - Sammanställning
       
1Arvid Stenman2012Falu IK11,87
2Alvin Hodcic2012Falu IK12,46
3Filip Jansson2012Falu IK12,51
4Sandor Sternhammar2012Falu IK12,62
5Sigge Arvidsson2013Falu IK12,75
6Edvin Cranser2012Örbyhus IF12,93
7Carl-Oscar Larsbäck2012Falu IK12,96
8Albin Löf2012Örbyhus IF13,10
9Gustav Andersson2012Örbyhus IF13,81
10Oliver Löfkvist2012Djurmo/Sifferbo IF13,94
11Erik Mattsson2012Djurmo/Sifferbo IF15,26
 Filip Hoback2012Djurmo/Sifferbo IFDNS

P 7 200 m Final9/3  09:40

Heat 1
       
1Alvin Hodcic2012Falu IK45.1
2Carl-Oscar Larsbäck2012Falu IK47.3
3Gustav Andersson2012Örbyhus IF49.7
 Albin Löf2012Örbyhus IFDNS

Heat 2
       
1Arvid Stenman2012Falu IK42.9
2Sigge Arvidsson2013Falu IK45.2
3Edvin Cranser2012Örbyhus IF46.2

P 7 200 m Final - Sammanställning
       
1Arvid Stenman2012Falu IK42.9
2Alvin Hodcic2012Falu IK45.1
3Sigge Arvidsson2013Falu IK45.2
4Edvin Cranser2012Örbyhus IF46.2
5Carl-Oscar Larsbäck2012Falu IK47.3
6Gustav Andersson2012Örbyhus IF49.7
 Albin Löf2012Örbyhus IFDNS

P 7 Längd Final9/3  11:30
       
1Arvid Stenman2012Falu IK2.71
2Alvin Hodcic2012Falu IK2.54
3Filip Hoback2012Djurmo/Sifferbo IF2.33
4Sigge Arvidsson2013Falu IK2.29
5Sandor Sternhammar2012Falu IK2.16
6Filip Jansson2012Falu IK2.01
7Edvin Cranser2012Örbyhus IF2.00
8Albin Löf2012Örbyhus IF1.981.87
9Oliver Löfkvist2012Djurmo/Sifferbo IF1.981.79
10Gustav Andersson2012Örbyhus IF1.92
11Erik Mattsson2012Djurmo/Sifferbo IF1.60
12Carl-Oscar Larsbäck2012Falu IK1.57

P 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albin Löf 1.98 1.87 1.52 1.97
Alvin Hodcic 2.27 2.54 2.30 2.38
Arvid Stenman 2.67 2.71 2.65 2.52
Carl-Oscar Larsbäck 1.52 1.53 1.34 1.57
Edvin Cranser 2.00 1.79 1.86 1.92
Erik Mattsson 1.47 1.60 1.41 1.41
Filip Hoback 2.21 2.33 2.31 2.32
Filip Jansson 1.75 2.01 1.78 x
Gustav Andersson 1.71 1.65 1.92 1.72
Oliver Löfkvist 1.98 1.79 1.97 1.55
Sigge Arvidsson 2.29 2.22 2.22 2.20
Sandor Sternhammar 1.84 2.16 2.12 1.92

KS 60 m Final9/3  14:40
       
1Josefin Möller1999Gefle IF8,38
2Wilma Engberg2000Upsala IF Friidrott8,87

KS 800 m Final9/3  17:42
       
1Emelie Svensson1995IFK Mora2,26,60

KS Stav Final9/3  13:00
       
1Linn Jansson2002Falu IK2,80

KS Stav Final  2,40 2,50 2,60 2,70 2,80 2,95
Linn Jansson xo - o - o xxx

KS Längd Final9/3  18:15
       
1Veronika Nordin1997Gefle IF5.06
2Josefin Möller1999Gefle IF4.95
3Wilma Engberg2000Upsala IF Friidrott4.75

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Josefin Möller 4.53 4.85 x 4.64 4.67 4.95
Wilma Engberg 3.27 4.43 4.53 4.75 x 3.88
Veronika Nordin 4.62 5.06 x 5.00 4.83 4.72

F 15 60 m Försök9/3  12:40

Heat 1
       
1Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad8,58q
2Edith Viklund2005Hulåns IF8,70q
3Alma Hansson2005Bollnäs FIK8,75q
4Linn Bond2004Leksands FIK8,91q
5Lana Hildebrand2005Falu IK9,35
6AlvaMaria TingsgårdFalu IK9,44

Heat 2
       
1Amanda Lindén2005Hässelby SK8,73q
2Emmy Jonsson2005Gefle IF8,86q
3Tuva Grop2005Djurmo/Sifferbo IF8,96
4Liv Enberg2005Falu IK9,02
5Tilde Andersson2005Säters IF9,32
6Alde Johansson2004IK Stål9,84

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad8,58q
2Edith Viklund2005Hulåns IF8,70q
3Amanda Lindén2005Hässelby SK8,73q
4Alma Hansson2005Bollnäs FIK8,75q
5Emmy Jonsson2005Gefle IF8,86q
6Linn Bond2004Leksands FIK8,91q
7Tuva Grop2005Djurmo/Sifferbo IF8,96
8Liv Enberg2005Falu IK9,02
9Tilde Andersson2005Säters IF9,32
10Lana Hildebrand2005Falu IK9,35
11AlvaMaria TingsgårdFalu IK9,44
12Alde Johansson2004IK Stål9,84

F 15 60 m Final9/3  14:30
       
1Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad8,59
2Edith Viklund2005Hulåns IF8,69
3Amanda Lindén2005Hässelby SK8,74
4Alma Hansson2005Bollnäs FIK8,75
5Emmy Jonsson2005Gefle IF8,82
6Linn Bond2004Leksands FIK9,00

F 15 800 m Final9/3  17:42
       
1AlvaMaria TingsgårdFalu IK3,05,85
2Christa Dahlin Skogtoft2005IK Heros3,33,22

F 15 60 mh Final9/3  16:12
       
1Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad10,17
2Emmy Jonsson2005Gefle IF10,77
3Ida Nyström2005Falu IK10,90
4Tuva Grop2005Djurmo/Sifferbo IF11,00
5Liv Norberg2004IK Stål11,00

F 15 Höjd Final9/3  15:00
       
1Hanna Andersson2005Falu IK1,46
2Lana Hildebrand2005Falu IK1,40
3Edith Viklund2005Hulåns IF1,35
4Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad1,30
4Linn Bond2004Leksands FIK1,30
6Liv Enberg2005Falu IK1,30

F 15 Höjd Final  1,20 1,25 1,30 1,35 1,40 1,43 1,46 1,50
Edith Viklund - - o xxo xxx
Hanna Andersson - - o o o o o xxx
Irma Jonhed o o o xxx
Lana Hildebrand - o o xo xo xxx
Linn Bond - o o xxx
Liv Enberg o o xo xxx

F 15 Längd Final9/3  18:15
       
1Edith Viklund2005Hulåns IF4.85
2Alma Hansson2005Bollnäs FIK4.75
3Amanda Lindén2005Hässelby SK4.45
4Liv Enberg2005Falu IK4.44
5Tuva Grop2005Djurmo/Sifferbo IF4.35
6Lana Hildebrand2005Falu IK4.23
7Hanna Andersson2005Falu IK4.18
8Christa Dahlin Skogtoft2005IK Heros3.41

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alma Hansson 4.55 4.64 4.75 4.56 3.53 x
Amanda Lindén 2.71 4.37 4.44 4.34 x 4.45
Christa Dahlin Skogtoft x 3.41 3.06 3.12 3.11 3.19
Edith Viklund 4.26 4.69 4.68 4.71 4.63 4.85
Hanna Andersson 4.12 4.00 3.87 4.11 4.15 4.18
Lana Hildebrand 3.79 4.18 4.23 4.00 3.87 x
Liv Enberg 4.27 4.29 4.37 4.24 4.44 4.40
Tuva Grop x x x 4.11 4.35 x

F 15 Kula Final9/3  16:00
       
1Hanna Andersson2005Falu IK10,06
2Nicolina Wiberg2004IK Stål9,41
3Tilde Andersson2005Säters IF9,25
4Alde Johansson2004IK Stål9,01
5Linn Bond2004Leksands FIK8,67
6Tindra Skogtoft2006IK Heros8,62
7Liv Norberg2004IK Stål7,83
8Amanda Lindén2005Hässelby SK7,61
9Irma Jonhed2005IF Göta Karlstad7,27

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alde Johansson 8,28 8,16 7,99 8,80 8,54 9,01
Amanda Lindén 6,84 7,06 7,34 7,04 7,61 7,17
Hanna Andersson 9,84 x x 8,82 10,06 9,81
Irma Jonhed 7,27 7,00 7,13
Linn Bond x 8,40 8,25 8,13 8,55 8,67
Liv Norberg 7,67 6,95 7,13 7,36 - 7,83
Nicolina Wiberg 8,54 9,41 9,06 9,20 9,40 9,08
Tilde Andersson 8,01 9,25 9,07 8,94 8,18 7,78
Tindra Skogtoft 8,08 x 7,90 8,26 8,62 8,07

F 13 60 m Försök9/3  13:00

Heat 1
       
1Ebba Lindén2007Åsbro GOIF8,79q
2Tilde Fondelius2006Falu IK9,36
3Vendela Eriksson2007Gefle IF9,43
4Freja Sköld2007Bollnäs FIK9,50
5Filippa Månsson2006IFK Lidingö9,52
6Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott9,65

Heat 2
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF8,54q
2Lovisa Tosteby2006Falu IK8,97q
3Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott9,59
4Fredrika Rosen2006IFK Lidingö9,86
5Vilma Blomberg2007Bollnäs FIK9,92
6Elsa Hillbom2007Heby AIF9,96

Heat 3
       
1Klara Collin2006Heby AIF8,65q
2Ida Klingberg2007Falu IK9,52
3Ebba Holmström2007Gefle IF9,67
4Alice Kalleberg2006Djurmo/Sifferbo IF9,89
5Isabelle Ahmne2006IFK Lidingö10,11
 Evelin Eldh2007Säters IFDNF

Heat 4
       
1Lia Hagström2007Säters IF8,86q
2Lovia Johansson2007Heby AIF8,95q
3Sofia Fröberg2006IFK Lidingö9,08q
4Adela Tryggveson2006Falu IK9,11q
5Ida Ehlin2007Gefle IF10,17

Heat 5
       
1Joline Jonsson2006Högbo GIF8,71q
2Elin Persson2006IFK Sunne8,91q
3Ida Wennerbo2006Gefle IF9,43
4Elvira Ledin2006Falu IK9,50
5Thilde Green2007Säters IF10,16

Heat 6
       
1Agnes Bergström2007Upsala IF8,73q
2Nora Johansson2007IK Stål9,11q
3Wilda Ehrs2007Falu IK9,21
4Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,34
5Linnéa Westlin2006Gefle IF9,46

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF8,54q
2Klara Collin2006Heby AIF8,65q
3Joline Jonsson2006Högbo GIF8,71q
4Agnes Bergström2007Upsala IF8,73q
5Ebba Lindén2007Åsbro GOIF8,79q
6Lia Hagström2007Säters IF8,86q
7Elin Persson2006IFK Sunne8,91q
8Lovia Johansson2007Heby AIF8,95q
9Lovisa Tosteby2006Falu IK8,97q
10Sofia Fröberg2006IFK Lidingö9,08q
11Adela Tryggveson2006Falu IK9,11q
12Nora Johansson2007IK Stål9,11q
13Wilda Ehrs2007Falu IK9,21
14Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,34
15Tilde Fondelius2006Falu IK9,36
16Vendela Eriksson2007Gefle IF9,43
17Ida Wennerbo2006Gefle IF9,43
18Linnéa Westlin2006Gefle IF9,46
19Freja Sköld2007Bollnäs FIK9,50
20Elvira Ledin2006Falu IK9,50
21Filippa Månsson2006IFK Lidingö9,52
22Ida Klingberg2007Falu IK9,52
23Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott9,59
24Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott9,65
25Ebba Holmström2007Gefle IF9,67
26Fredrika Rosen2006IFK Lidingö9,86
27Alice Kalleberg2006Djurmo/Sifferbo IF9,89
28Vilma Blomberg2007Bollnäs FIK9,92
29Elsa Hillbom2007Heby AIF9,96
30Isabelle Ahmne2006IFK Lidingö10,11
31Thilde Green2007Säters IF10,16
32Ida Ehlin2007Gefle IF10,17
 Evelin Eldh2007Säters IFDNF

F 13 60 m Semifinal9/3  14:15

Heat 1
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF8,50q
2Agnes Bergström2007Upsala IF8,82q
3Elin Persson2006IFK Sunne8,90q
4Lia Hagström2007Säters IF9,04
5Adela Tryggveson2006Falu IK9,08
6Sofia Fröberg2006IFK Lidingö9,18

Heat 2
       
1Klara Collin2006Heby AIF8,61q
2Joline Jonsson2006Högbo GIF8,76q
3Ebba Lindén2007Åsbro GOIF8,86q
4Lovia Johansson2007Heby AIF9,00
5Lovisa Tosteby2006Falu IK9,11
 Nora Johansson2007IK StålDNS

F 13 60 m Semifinal - Sammanställning
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF8,50q
2Klara Collin2006Heby AIF8,61q
3Joline Jonsson2006Högbo GIF8,76q
4Agnes Bergström2007Upsala IF8,82q
5Ebba Lindén2007Åsbro GOIF8,86q
6Elin Persson2006IFK Sunne8,90q
7Lovia Johansson2007Heby AIF9,00
8Lia Hagström2007Säters IF9,04
9Adela Tryggveson2006Falu IK9,08
10Lovisa Tosteby2006Falu IK9,11
11Sofia Fröberg2006IFK Lidingö9,18
 Nora Johansson2007IK StålDNS

F 13 60 m Final9/3  14:50
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF8,55
2Klara Collin2006Heby AIF8,73
3Agnes Bergström2007Upsala IF8,81
4Ebba Lindén2007Åsbro GOIF8,92
4Elin Persson2006IFK Sunne8,92
6Joline Jonsson2006Högbo GIF8,92

F 13 600 m Final9/3  16:50
       
1Sofia Fröberg2006IFK Lidingö1,59,66
2Ebba Holmström2007Gefle IF2,01,02
3Vendela Eriksson2007Gefle IF2,01,38
4Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott2,02,07
5Isabelle Ahmne2006IFK Lidingö2,08,80
6Fredrika Rosen2006IFK Lidingö2,11,03

F 13 60 mh Final9/3  15:50

Heat 1
       
1Klara Collin2006Heby AIF11,01
2Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott11,64
3Astrid Gemzell2007Tierps IF FI12,08
4Filippa Månsson2006IFK Lidingö12,82
5Ebba Lindén2007Åsbro GOIF12,87

Heat 2
       
1Ester Arkinger2006IFK Lidingö11,62
2Elina Ekström Lönn2007Tierps IF FI12,37
3Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott12,53
4Thilde Green2007Säters IF13,54

Heat 3
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF10,27
2Lia Hagström2007Säters IF10,89
3Joline Jonsson2006Högbo GIF11,85
 Ebba Holmström2007Gefle IFDNS

F 13 60 mh Final - Sammanställning
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF10,27
2Lia Hagström2007Säters IF10,89
3Klara Collin2006Heby AIF11,01
4Ester Arkinger2006IFK Lidingö11,62
5Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott11,64
6Joline Jonsson2006Högbo GIF11,85
7Astrid Gemzell2007Tierps IF FI12,08
8Elina Ekström Lönn2007Tierps IF FI12,37
9Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott12,53
10Filippa Månsson2006IFK Lidingö12,82
11Ebba Lindén2007Åsbro GOIF12,87
12Thilde Green2007Säters IF13,54
 Ebba Holmström2007Gefle IFDNS

F 13 Höjd Final9/3  17:10
       
1Elin Persson2006IFK Sunne1,43
2Joline Jonsson2006Högbo GIF1,40
3Ester Arkinger2006IFK Lidingö1,31
3Kayla Collin2007Åsbro GOIF1,31
5Lovia Johansson2007Heby AIF1,28
6Filippa Månsson2006IFK Lidingö1,25
7Ebba Holmström2007Gefle IF1,25
8Linnéa Westlin2006Gefle IF1,20
9Vendela Michels2007Falu IK1,20
10Fredrika Rosen2006IFK Lidingö1,20
11Sofia Fröberg2006IFK Lidingö1,20
12Elsa Hillbom2007Heby AIF1,15
12Vendela Eriksson2007Gefle IF1,15
14Astrid Gemzell2007Tierps IF FI1,15
14Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott1,15
16Ida Ehlin2007Gefle IF1,15
17Emelie Lindström2007Säters IF1,05
 Thilde Green2007Säters IFx

F 13 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,20 1,25 1,28 1,31 1,34 1,37 1,40 1,43 1,46
Astrid Gemzell o o xo xx-
Ebba Holmström - o o xo xxo xxx
Elin Persson - - - - - o o o xo o xo xxx
Elsa Hillbom o o o xxx
Emelie Lindström o xxx
Ester Arkinger - o o o xo o xo xxx
Filippa Månsson o o o o xxo xxx
Fredrika Rosen - o o xxo xxx
Ida Ehlin - xo xo xxx
Joline Jonsson - - o o o o o o xo o xxx
Kayla Collin - - - - o xo xo xxx
Linnéa Westlin - o o o xxx
Lovia Johansson o o o xo o o xxx
Sofia Fröberg o xxo o xxo xxx
Thilde Green xxx
Tilde Norrbrand o o xo xxx
Vendela Eriksson - o o xxx
Vendela Michels o o o xo xxx

F 13 Stav Final9/3  11:20
       
1Ester Arkinger2006IFK Lidingö1,80
2Vendela Eriksson2007Gefle IF1,60
3Sofia Fröberg2006IFK Lidingö1,50
 Ebba Holmström2007Gefle IFx

F 13 Stav Final  1,00 1,10 1,20 1,30 1,40 1,50 1,60 1,70 1,80 1,90
Ebba Holmström - xxx
Ester Arkinger xo o o o o xo o o o xxx
Sofia Fröberg xxo o o xo o o xxx
Vendela Eriksson - - o o o xo xxo xxx

F 13 Längd Final9/3  14:00
       
1Kayla Collin2007Åsbro GOIF4,69
2Elin Persson2006IFK Sunne4,55
3Agnes Bergström2007Upsala IF4,54
4Lia Hagström2007Säters IF4,51
5Joline Jonsson2006Högbo GIF4,41
6Sofia Fröberg2006IFK Lidingö4,29
7Tilde Fondelius2006Falu IK4,27
8Wilda Ehrs2007Falu IK4,254,19
9Vendela Eriksson2007Gefle IF4,254,15
10Klara Collin2006Heby AIF4,22
11Ebba Lindén2007Åsbro GOIF4,21
12Lovisa Tosteby2006Falu IK4,17
13Ida Wennerbo2006Gefle IF4,154,13
14Adela Tryggveson2006Falu IK4,154,01
15Freja Sköld2007Bollnäs FIK4,10
16Linnéa Westlin2006Gefle IF4,09
17Nora Johansson2007IK Stål4,06
18Ester Arkinger2006IFK Lidingö4,03
19Ebba Holmström2007Gefle IF3,98
20Lovia Johansson2007Heby AIF3,95
21Astrid Gemzell2007Tierps IF FI3,92
22Filippa Månsson2006IFK Lidingö3,89
23Ida Klingberg2007Falu IK3,82
24Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott3,77
25Isabelle Ahmne2006IFK Lidingö3,593,56
26Elina Ekström Lönn2007Tierps IF FI3,593,53
27Thilde Green2007Säters IF3,56
28Fredrika Rosen2006IFK Lidingö3,52
29Vendela Michels2007Falu IK3,50
30Alice Kalleberg2006Djurmo/Sifferbo IF3,433,36
31Ida Ehlin2007Gefle IF3,433,30
32Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott3,39
33Elsa Hillbom2007Heby AIF3,26
34Vilma Blomberg2007Bollnäs FIK3,22
35Emelie Lindström2007Säters IF2,84
36Evelin Eldh2007Säters IF2,21

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Adela Tryggveson 4,01 4,15 3,93 3,83
Agnes Bergström 4,54 2,54 4,37 4,35
Alice Kalleberg 3,43 3,36 3,34 3,22
Astrid Gemzell 3,81 3,84 3,92 3,87
Ebba Holmström x 3,98 3,88 3,73
Ebba Lindén 4,01 3,98 4,10 4,21
Elin Persson 4,48 4,28 4,35 4,55
Elina Ekström Lönn 3,53 3,59 3,52 3,22
Elsa Hillbom 3,13 3,18 3,18 3,26
Emelie Lindström 2,82 x 2,77 2,84
Wilda Ehrs 4,25 4,12 4,19 4,06
Ester Arkinger 3,80 3,70 3,60 4,03
Evelin Eldh 2,21 2,05 1,87 1,93
Filippa Månsson 3,88 3,81 3,74 3,89
Fredrika Rosen 3,51 3,52 3,39 3,21
Freja Sköld 4,10 3,94 4,00 4,07
Ida Bonow 3,39 3,36
Ida Ehlin 3,30 3,20 3,14 3,43
Ida Wennerbo 3,96 4,15 4,11 4,13
Isabelle Ahmne 2,27 3,51 3,59 3,56
Joline Jonsson 4,24 4,32 4,41 4,40
Kayla Collin 4,27 4,69 4,17 x
Klara Collin 4,22 4,06 4,22 4,08
Lia Hagström 4,40 4,47 4,08 4,51
Linnéa Westlin 3,94 3,94 4,09 4,05
Lovia Johansson 3,69 3,83 3,66 3,95
Nora Johansson 4,03 4,05 4,06 3,92
Sofia Fröberg 4,29 3,54 4,11 4,05
Thilde Green 3,44 3,56 3,52 3,35
Tilde Fondelius 4,09 4,27 4,20 4,22
Tilde Norrbrand 3,67 3,60 3,76 3,77
Vendela Eriksson 4,25 4,07 4,12 4,15
Vendela Michels 3,50 3,38 3,33 3,30
Vilma Blomberg 3,12 3,22 3,11 3,04
Lovisa Tosteby 4,01 4,11 4,08 4,17
Ida Klingberg x 3,66 3,82 3,70

F 13 Kula Final9/3  12:00
       
1Elise Angsten2006Upsala IF11,12
2Lia Hagström2007Säters IF10,32
3Tindra Skogtoft2006IK Heros10,20
4Linnéa Westlin2006Gefle IF9,01
5Joline Jonsson2006Högbo GIF8,34
6Ida Wennerbo2006Gefle IF8,19
7Alice Kalleberg2006Djurmo/Sifferbo IF7,93
8Lovisa Tosteby2006Falu IK7,787,70
9Emelie Lindström2007Säters IF7,787,57
10Ida Klingberg2007Falu IK7,56
11Vendela Michels2007Falu IK7,35
12Vendela Eriksson2007Gefle IF7,23
13Elvira Ledin2006Falu IK7,12
14Evelin Eldh2007Säters IF6,86
15Nora Johansson2007IK Stål6,67
16Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott6,56
17Ida Ehlin2007Gefle IF6,35
18Vilma Blomberg2007Bollnäs FIK6,25
19Thilde Green2007Säters IF6,21
20Tilde Norrbrand2007Kungsängen Friidrott6,03
21Klara Collin2006Heby AIF5,80

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alice Kalleberg 7,29 7,53 7,93 7,85
Elise Angsten 11,12 11,01 10,88 10,92
Elvira Ledin 6,55 6,85 6,95 7,12
Emelie Lindström 7,57 7,53 7,19 7,78
Evelin Eldh 6,86 6,11 6,75 6,49
Ida Bonow 6,27 6,11 6,56 5,55
Ida Ehlin 5,89 5,76 6,31 6,35
Ida Wennerbo 8,19 7,22 6,84 7,51
Joline Jonsson 8,28 8,34 8,22 8,23
Klara Collin 5,55 5,60 5,80 5,08
Lia Hagström 10,32 10,12 10,27 9,82
Linnéa Westlin 8,88 8,68 8,54 9,01
Nora Johansson 6,67 6,38 x 6,33
Thilde Green 5,86 6,21 5,45 4,79
Tilde Norrbrand 6,03 5,94 5,72 5,64
Tindra Skogtoft 10,20 9,95 9,58 9,82
Vendela Eriksson 7,01 7,23 6,79 6,79
Vendela Michels 6,45 5,99 7,35 6,76
Vilma Blomberg 5,56 6,25 6,22 5,50
Lovisa Tosteby 7,03 7,70 7,78 7,55
Ida Klingberg 7,56 7,33 6,85 7,15

F 11 60 m Försök9/3  12:10

Heat 1
       
1Lovisa Hanses2008Djurmo/Sifferbo IF9,35q
2Lovisa Call2008Heby AIF9,57q
3Hedvig Flank2008Falu IK9,93q
4Tove Andersson2008Leksands FIK10,21
5Amanda Åslund2008Kvarnsveden Friidrott10,54
6Melawit Gebrehiwet2008Gefle IF10,86

Heat 2
       
1Felicia Sternhammar2008Falu IK9,72q
2Thelma Hammarberg2008Högbo GIF10,20
3Hilda Nygård2008Falu IK10,36
4Nellie Sahlström2008Gefle IF10,37
5Ida Andersson2008Örbyhus IF10,39

Heat 3
       
1Emelie Lundqvist2008Kungsängen Friidrott8,97q
2Moa Enberg2008Falu IK9,86q
3Freja Bengtsson2008Falu IK10,07
4Tyra Königsson2008Gefle IF10,18
5Wilma Löf2008Örbyhus IF10,41

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emelie Lundqvist2008Kungsängen Friidrott8,97q
2Lovisa Hanses2008Djurmo/Sifferbo IF9,35q
3Lovisa Call2008Heby AIF9,57q
4Felicia Sternhammar2008Falu IK9,72q
5Moa Enberg2008Falu IK9,86q
6Hedvig Flank2008Falu IK9,93q
7Freja Bengtsson2008Falu IK10,07
8Tyra Königsson2008Gefle IF10,18
9Thelma Hammarberg2008Högbo GIF10,20
10Tove Andersson2008Leksands FIK10,21
11Hilda Nygård2008Falu IK10,36
12Nellie Sahlström2008Gefle IF10,37
13Ida Andersson2008Örbyhus IF10,39
14Wilma Löf2008Örbyhus IF10,41
15Amanda Åslund2008Kvarnsveden Friidrott10,54
16Melawit Gebrehiwet2008Gefle IF10,86

F 11 60 m Final9/3  14:05
       
1Emelie Lundqvist2008Kungsängen Friidrott9,11
2Lovisa Hanses2008Djurmo/Sifferbo IF9,35
3Lovisa Call2008Heby AIF9,58
4Hedvig Flank2008Falu IK9,81
5Felicia Sternhammar2008Falu IK9,88
6Moa Enberg2008Falu IK9,94

F 11 600 m Final9/3  17:02
       
1Tyra Königsson2008Gefle IF2,19,81
2Hilda Nygård2008Falu IK2,20,07

F 11 Höjd Final9/3  17:20
       
1Lovisa Call2008Heby AIF1,21
2Ida Andersson2008Örbyhus IF1,11
3Felicia Sternhammar2008Falu IK1,11
3Tyra Königsson2008Gefle IF1,11
5Wilma Löf2008Örbyhus IF1,05
6Nellie Sahlström2008Gefle IF1,05
7Leia Stalnert2008Falu IK0,95
8Melawit Gebrehiwet2008Gefle IF0,90

F 11 Höjd Final  0,80 0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,21 1,25
Felicia Sternhammar o o o o o o xo xxo xxx
Ida Andersson - o o o o o o xo xxx
Leia Stalnert o o o o xxx
Lovisa Call - o o o o o o o o xo o -
Melawit Gebrehiwet o o xxo xxx
Nellie Sahlström - o o o xo xo xxx
Tyra Königsson - o o o o xo o xxo xxx
Wilma Löf - o o o o xo xxx

F 11 Längd Final9/3  13:00
       
1Hedvig Flank2008Falu IK3,853,82
2Thelma Hammarberg2008Högbo GIF3,853,62
3Moa Enberg2008Falu IK3,80
4Emelie Lundqvist2008Kungsängen Friidrott3,79
5Felicia Sternhammar2008Falu IK3,62
6Tyra Königsson2008Gefle IF3,593,50
7Lovisa Call2008Heby AIF3,593,29
8Wilma Löf2008Örbyhus IF3,56
9Lovisa Hanses2008Djurmo/Sifferbo IF3,53
10Hilda Nygård2008Falu IK3,49
11Tove Andersson2008Leksands FIK3,433,39
12Freja Bengtsson2008Falu IK3,433,34
13Astrid Ödlund Karlsson2008Falu IK3,31
14Nellie Sahlström2008Gefle IF3,23
15Amanda Åslund2008Kvarnsveden Friidrott3,103,07
16Ida Andersson2008Örbyhus IF3,103,06
17Leia Stalnert2008Falu IK3,07
18Melawit Gebrehiwet2008Gefle IF3,02

F 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Åslund 3,05 3,07 3,10
Astrid Ödlund Karlsson 3,31 3,25 3,26
Emelie Lundqvist 3,79 3,46 3,55 3,04
Felicia Sternhammar 3,33 3,17 3,62 3,54
Freja Bengtsson 3,31 3,43 3,24 3,34
Hedvig Flank 3,82 3,85 3,59 3,59
Hilda Nygård 3,36 3,49 3,30 3,42
Ida Andersson 2,91 3,10 3,06 3,05
Leia Stalnert 2,62 2,92 2,85 3,07
Lovisa Call 3,59 3,29 3,17 3,22
Lovisa Hanses 3,41 3,53 3,46 3,41
Melawit Gebrehiwet 3,02 2,69 2,66 2,65
Moa Enberg 3,64 3,69 3,73 3,80
Nellie Sahlström 3,20 3,23 2,71 2,89
Thelma Hammarberg 3,85 3,55 3,55 3,62
Tove Andersson 3,39 3,43 3,23
Tyra Königsson 3,59 3,33 3,50 3,39
Wilma Löf 3,34 3,26 3,56 3,20

F 11 Kula Final9/3  14:50
       
1Thelma Hammarberg2008Högbo GIF7,57
2Lovisa Call2008Heby AIF6,81
3Emelie Lundqvist2008Kungsängen Friidrott6,40
4Moa Enberg2008Falu IK6,36
5Hedvig Flank2008Falu IK5,97
6Wilma Löf2008Örbyhus IF5,96
7Amanda Åslund2008Kvarnsveden Friidrott5,77
8Melawit Gebrehiwet2008Gefle IF5,70
9Ida Andersson2008Örbyhus IF4,90
10Tove Andersson2008Leksands FIK4,74
11Freja Bengtsson2008Falu IK4,43
12Astrid Ödlund Karlsson2008Falu IK4,22

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Åslund 5,16 5,49 5,77 5,56
Astrid Ödlund Karlsson 3,94 4,22 4,05 4,05
Emelie Lundqvist 6,19 6,40 6,17 x
Freja Bengtsson 4,02 4,42 4,43 x
Hedvig Flank x 4,91 5,97 5,95
Ida Andersson 4,90 4,53 4,52 3,98
Lovisa Call 5,71 6,33 5,89 6,81
Melawit Gebrehiwet 5,50 5,07 5,22 5,70
Moa Enberg 5,77 5,68 5,92 6,36
Thelma Hammarberg 6,73 7,31 7,57 7,55
Tove Andersson 4,67 4,74 4,63 4,65
Wilma Löf 5,32 5,54 5,87 5,96

F 10 60 m Försök9/3  11:45

Heat 1
       
1Lilly Mårten Haag2009Falu IK9,80q
2Esther Hellman2009Leksands FIK10,42q
3Alma Westlin2009Gefle IF10,53q
4Theresa Monheim2009Falu IK10,65
5Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI11,41

Heat 2
       
1Tindra Andersson2009Falu IK10,39q
2Neele Hildebrand2009Falu IK10,77
3Emma Wennerbo2009Gefle IF10,78
4Agnes Rosenkvist2009Falu IK11,54
5Stella Pettersson2009Ludvika FFI12,55

Heat 3
       
1Molly Envall2009Turebergs FK.9,15q
2Zaga Widen2009Heby AIF10,51q
3Alva Ödlund Karlsson2009Falu IK10,63
4Tove Nilsson2009Falu IK11,01
5Stella Stenman2009Falu IK11,46

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Molly Envall2009Turebergs FK.9,15q
2Lilly Mårten Haag2009Falu IK9,80q
3Tindra Andersson2009Falu IK10,39q
4Esther Hellman2009Leksands FIK10,42q
5Zaga Widen2009Heby AIF10,51q
6Alma Westlin2009Gefle IF10,53q
7Alva Ödlund Karlsson2009Falu IK10,63
8Theresa Monheim2009Falu IK10,65
9Neele Hildebrand2009Falu IK10,77
10Emma Wennerbo2009Gefle IF10,78
11Tove Nilsson2009Falu IK11,01
12Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI11,41
13Stella Stenman2009Falu IK11,46
14Agnes Rosenkvist2009Falu IK11,54
15Stella Pettersson2009Ludvika FFI12,55

F 10 60 m Final9/3  13:55
       
1Molly Envall2009Turebergs FK.9,31
2Lilly Mårten Haag2009Falu IK9,75
3Esther Hellman2009Leksands FIK10,22
4Tindra Andersson2009Falu IK10,33
5Zaga Widen2009Heby AIF10,39
6Alma Westlin2009Gefle IF10,46

F 10 600 m Final9/3  17:10
       
1Tindra Andersson2009Falu IK2,10,56
2Esther Hellman2009Leksands FIK2,23,32
3Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI2,40,95

F 10 Höjd Final9/3  09:30
       
1Lilly Mårten Haag2009Falu IK1,20
2Emma Wennerbo2009Gefle IF1,14
3Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK1,08
4Zaga Widen2009Heby AIF1,08
5Molly Envall2009Turebergs FK.1,05
6Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI1,00
7Agnes Rosenkvist2009Falu IK1,00
8Ronja Ninganza2009Falu IK0,95
9Tove Nilsson2009Falu IK0,85

F 10 Höjd Final  0,85 0,90 0,95 1,00 1,05 1,08 1,11 1,14 1,17 1,20 1,23
Agnes Rosenkvist o o xo xxo xxx
Emma Wennerbo o o o o o o xo o xxx
Hilla Ytfeldt - o o o o o xxx
Lilly Mårten Haag o o o o o o o o o o xxx
Molly Envall - - o o o xxx
Ronja Ninganza o o xo xxx
Tove Nilsson o xxx
Vendela Dekreon o o o xo xxx
Zaga Widen o o o o xxo xxo xx-

F 10 Längd Final9/3  12:50
       
1Molly Envall2009Turebergs FK.3,90
2Lilly Mårten Haag2009Falu IK3,46
3Esther Hellman2009Leksands FIK3,30
4Theresa Monheim2009Falu IK3,14
5Alma Westlin2009Gefle IF3,10
6Zaga Widen2009Heby AIF3,09
7Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI3,08
8Emma Wennerbo2009Gefle IF3,03
9Tindra Andersson2009Falu IK2,97
10Alva Ödlund Karlsson2009Falu IK2,96
11Neele Hildebrand2009Falu IK2,91
12Ronja Ninganza2009Falu IK2,83
13Tove Nilsson2009Falu IK2,80
14Stella Stenman2009Falu IK2,77
15Agnes Rosenkvist2009Falu IK2,68
16Stella Pettersson2009Ludvika FFI2,02

F 10 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Rosenkvist 2,68 2,27 2,10 2,39
Alma Westlin 2,95 3,10 3,08 3,03
Alva Ödlund Karlsson 2,54 2,80 2,96 2,55
Emma Wennerbo 3,03 2,84 3,00 2,80
Esther Hellman 3,30 3,20 2,98 2,96
Lilly Mårten Haag 3,46 3,44 3,02 3,06
Molly Envall 3,63 3,90 3,60 3,84
Neele Hildebrand 2,68 2,70 2,70 2,91
Ronja Ninganza 2,83 2,65 2,58 2,72
Stella Pettersson 1,80 1,90 1,98 2,02
Stella Stenman 2,71 x 2,76 2,77
Theresa Monheim 2,65 2,64 2,65 3,14
Tindra Andersson 2,97 2,95 2,82 2,88
Tove Nilsson 2,80 x 2,73 2,61
Vendela Dekreon 3,02 3,08 3,02 3,06
Zaga Widen 3,09 2,98 2,97 x

F 10 Kula Final9/3  14:10
       
1Vendela Dekreon2009Eskilstuna FI6,13
2Emma Wennerbo2009Gefle IF5,96
3Alma Westlin2009Gefle IF5,75
4Molly Envall2009Turebergs FK.5,69
5Theresa Monheim2009Falu IK4,83
6Ronja Ninganza2009Falu IK4,66
7Esther Hellman2009Leksands FIK4,34
8Lilly Mårten Haag2009Falu IK4,12
9Stella Pettersson2009Ludvika FFI3,44

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alma Westlin 5,75 4,78 5,61 4,95
Emma Wennerbo x 5,87 5,96 5,79
Esther Hellman 4,01 4,18 4,34 4,12
Lilly Mårten Haag 3,09 4,12 3,76 4,02
Molly Envall 5,64 5,69 4,60 5,60
Ronja Ninganza 4,66 x 3,64 4,47
Stella Pettersson 3,44 2,97 3,34 2,80
Theresa Monheim 4,83 4,40 4,56 4,83
Vendela Dekreon 5,65 5,05 5,93 6,13

F 9 60 m Final9/3  11:20

Heat 1
       
1Josephine Melander2010Heby AIF10,80
2Alma Enochsson2010Falu IK11,00
3Rut Rydén2010Sälens IF11,44
4Emma Andersson2010Örbyhus IF11,74
5Frida Eriksson2010Falu IK11,81
6Elsie Westman2010Djurmo/Sifferbo IF12,11

Heat 2
       
1Maya Löf2010Örbyhus IF10,35
2Clara Arvidsson2010Falu IK10,36
3Cornelia Gustavsson Kihlberg2010Hofors AIF11,10
4Emma Löfkvist2010Djurmo/Sifferbo IF11,90
5Tyra Hulterström2010Sälens IF12,48
 Lisen Nygård2010Falu IKDNS

Heat 3
       
1Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK10,43
2Alice Stintzing2010Falu IK10,55
3Freja Ribjer2010Falu IK11,75
4Vilma Åkerstedt2010Sälens IF12,26
 Rebecca Zocca2010Falu IKDNS

F 9 60 m Final - Sammanställning
       
1Maya Löf2010Örbyhus IF10,35
2Clara Arvidsson2010Falu IK10,36
3Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK10,43
4Alice Stintzing2010Falu IK10,55
5Josephine Melander2010Heby AIF10,80
6Alma Enochsson2010Falu IK11,00
7Cornelia Gustavsson Kihlberg2010Hofors AIF11,10
8Rut Rydén2010Sälens IF11,44
9Emma Andersson2010Örbyhus IF11,74
10Freja Ribjer2010Falu IK11,75
11Frida Eriksson2010Falu IK11,81
12Emma Löfkvist2010Djurmo/Sifferbo IF11,90
13Elsie Westman2010Djurmo/Sifferbo IF12,11
14Vilma Åkerstedt2010Sälens IF12,26
15Tyra Hulterström2010Sälens IF12,48
 Lisen Nygård2010Falu IKDNS
 Rebecca Zocca2010Falu IKDNS

F 9 200 m Final9/3  10:05

Heat 1
       
1Alma Enochsson2010Falu IK39.0
2Rut Rydén2010Sälens IF39.1
3Frida Eriksson2010Falu IK40.5
4Emma Andersson2010Örbyhus IF41.0
5Elsie Westman2010Djurmo/Sifferbo IF42.8

Heat 2
       
1Clara Arvidsson2010Falu IK35.5
2Josephine Melander2010Heby AIF37.4
3Maya Löf2010Örbyhus IF37.8
4Emma Löfkvist2010Djurmo/Sifferbo IF42.4
5Tyra Hulterström2010Sälens IF43.3

Heat 3
       
1Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK36.3
2Alice Stintzing2010Falu IK37.0
3Freja Ribjer2010Falu IK42.1
4Vilma Åkerstedt2010Sälens IF43.7

F 9 200 m Final - Sammanställning
       
1Clara Arvidsson2010Falu IK35.5
2Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK36.3
3Alice Stintzing2010Falu IK37.0
4Josephine Melander2010Heby AIF37.4
5Maya Löf2010Örbyhus IF37.8
6Alma Enochsson2010Falu IK39.0
7Rut Rydén2010Sälens IF39.1
8Frida Eriksson2010Falu IK40.5
9Emma Andersson2010Örbyhus IF41.0
10Freja Ribjer2010Falu IK42.1
11Emma Löfkvist2010Djurmo/Sifferbo IF42.4
12Elsie Westman2010Djurmo/Sifferbo IF42.8
13Tyra Hulterström2010Sälens IF43.3
14Vilma Åkerstedt2010Sälens IF43.7

F 9 Längd Final9/3  10:30
       
1Clara Arvidsson2010Falu IK3.68
2Maya Löf2010Örbyhus IF3.23
3Hilla Ytfeldt2010Leksands FIK3.06
4Josephine Melander2010Heby AIF3.05
5Cornelia Gustavsson Kihlberg2010Hofors AIF3.01
6Alice Hellström2010Falu IK2.83
7Rut Rydén2010Sälens IF2.81
8Freja Ribjer2010Falu IK2.77
9Alma Enochsson2010Falu IK2.75
10Rebecca Zocca2010Falu IK2.72
11Frida Eriksson2010Falu IK2.68
12Alice Stintzing2010Falu IK2.59
13Emma Andersson2010Örbyhus IF2.55
14Lina Hoppe2010Falu IK2.40
15Lisen Nygård2010Falu IK2.38
16Emma Löfkvist2010Djurmo/Sifferbo IF2.28
17Tyra Hulterström2010Sälens IF2.26
18Elsie Westman2010Djurmo/Sifferbo IF2.05
19Vilma Åkerstedt2010Sälens IF1.90

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alice Hellström 2.50 2.73 2.50 2.83
Alice Stintzing 2.42 2.39 2.43 2.59
Alma Enochsson 2.62 2.65 2.75 2.71
Clara Arvidsson 3.33 3.47 3.49 3.68
Cornelia Gustavsson Kihlberg 2.81 3.01 2.85 2.83
Elsie Westman 1.94 1.83 x 2.05
Emma Andersson 2.39 2.48 2.55 2.49
Emma Löfkvist 2.23 1.94 1.48 2.28
Freja Ribjer 2.31 2.58 2.46 2.77
Frida Eriksson 2.68 2.57 2.59 2.44
Hilla Ytfeldt 3.06 2.94 3.00 2.97
Josephine Melander 2.74 2.78 2.42 3.05
Lina Hoppe 2.40 2.35 2.39 2.18
Lisen Nygård 2.31 2.35 2.38 2.26
Maya Löf 3.07 2.99 3.23 3.08
Rebecca Zocca 2.65 2.65 2.72 2.66
Rut Rydén 2.70 2.81 2.67 2.51
Tyra Hulterström 2.26 2.15 1.85 2.02
Vilma Åkerstedt x 1.71 1.90 1.53

F 8 60 m Final 

Heat 1
       
1Hilde Andersson2011Leksands FIK10,74
2My Enberg2011Falu IK11,24
3Signe Jansson2011IK Stål11,25
4My Persson2011Djurmo/Sifferbo IF12,96
5Signe Haglöf2011Djurmo/Sifferbo IF13,07
6Alice Johansson2011Falu IK14,45

Heat 2
       
1Maja Envall2011Turebergs FK.10,24
2Elin Jansson2011Kungsängen Friidrott10,58
3Mira Dahl2011Sälens IF11,90
4Tuva Ekhammer2011Falu IK12,21
5Lovisa Ninganza2011Falu IK12,30

F 8 60 m Final - Sammanställning
       
1Maja Envall2011Turebergs FK.10,24
2Elin Jansson2011Kungsängen Friidrott10,58
3Hilde Andersson2011Leksands FIK10,74
4My Enberg2011Falu IK11,24
5Signe Jansson2011IK Stål11,25
6Mira Dahl2011Sälens IF11,90
7Tuva Ekhammer2011Falu IK12,21
8Lovisa Ninganza2011Falu IK12,30
9My Persson2011Djurmo/Sifferbo IF12,96
10Signe Haglöf2011Djurmo/Sifferbo IF13,07
11Alice Johansson2011Falu IK14,45

F 8 200 m Final9/3  09:50

Heat 1
       
1Maja Envall2011Turebergs FK.35.8
2Hilde Andersson2011Leksands FIK38.0
3Lovisa Ninganza2011Falu IK43.0
4Tuva Ekhammer2011Falu IK44.4
5My Persson2011Djurmo/Sifferbo IF47.9

Heat 2
       
1Elin Jansson2011Kungsängen Friidrott39.9
2My Enberg2011Falu IK40.3
3Mira Dahl2011Sälens IF41.6
4Signe Haglöf2011Djurmo/Sifferbo IF46.1

F 8 200 m Final - Sammanställning
       
1Maja Envall2011Turebergs FK.35.8
2Hilde Andersson2011Leksands FIK38.0
3Elin Jansson2011Kungsängen Friidrott39.9
4My Enberg2011Falu IK40.3
5Mira Dahl2011Sälens IF41.6
6Lovisa Ninganza2011Falu IK43.0
7Tuva Ekhammer2011Falu IK44.4
8Signe Haglöf2011Djurmo/Sifferbo IF46.1
9My Persson2011Djurmo/Sifferbo IF47.9

F 8 Längd Final9/3  12:10
       
1Maja Envall2011Turebergs FK.3,12
2Hilde Andersson2011Leksands FIK3,03
3Elin Jansson2011Kungsängen Friidrott2,99
4Ellinor Flink2011Falu IK2,75
5Lovisa Ninganza2011Falu IK2,51
6Mira Dahl2011Sälens IF2,50
7My Enberg2011Falu IK2,38
8Signe Jansson2011IK Stål2,34
9Emilia Falk2011Falu IK2,32
10Signe Haglöf2011Djurmo/Sifferbo IF2,18
11Alice Johansson2011Falu IK1,88

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alice Johansson 1,88 1,78 1,73 1,63
Elin Jansson 2,77 2,80 2,99 2,84
Ellinor Flink 2,75 2,69 2,66 2,48
Emilia Falk 2,32 2,06 1,92 2,07
Hilde Andersson 2,97 3,03 2,88 2,90
Lovisa Ninganza 2,43 2,49 2,28 2,51
Maja Envall 2,99 3,07 3,04 3,12
Mira Dahl 2,12 2,49 2,50 2,50
My Enberg 2,38 2,21 2,13 2,20
Signe Haglöf 2,18 2,03 1,97 1,99
Signe Jansson 2,34 2,10 2,11 1,91

F 7 60 m Final9/3  10:40

Heat 1
       
1Astrid Östblom2012Gefle IF10,96
2Ida Stintzing2012Falu IK12,07
3Alma Strandberg2012Sälens IF12,18
4Alma Westman2012Djurmo/Sifferbo IF12,61
5Lova Widmark2012Falu IK14,18

Heat 2
       
1Ruth Johansson2012Falu IK12,01
2Lea Andersson2013Gefle IF12,33
3Elina Cassepierre2012Falu IK12,67
4Isa Madsen Wallén2012Falu IK14,10

Heat 3
       
1Linnea Ninganza2012Falu IK11,74
2Stella Ribjer2012Falu IK12,27
3My Lindström2012Heby AIF12,39
4Greta Wass2012Falu IK13,11

F 7 60 m Final - Sammanställning
       
1Astrid Östblom2012Gefle IF10,96
2Linnea Ninganza2012Falu IK11,74
3Ruth Johansson2012Falu IK12,01
4Ida Stintzing2012Falu IK12,07
5Alma Strandberg2012Sälens IF12,18
6Stella Ribjer2012Falu IK12,27
7Lea Andersson2013Gefle IF12,33
8My Lindström2012Heby AIF12,39
9Alma Westman2012Djurmo/Sifferbo IF12,61
10Elina Cassepierre2012Falu IK12,67
11Greta Wass2012Falu IK13,11
12Isa Madsen Wallén2012Falu IK14,10
13Lova Widmark2012Falu IK14,18

F 7 200 m Final9/3  09:30

Heat 1
       
1Astrid Östblom2012Gefle IF37.4
2Ida Stintzing2012Falu IK41.9
3Ruth Johansson2012Falu IK42.5
4Alma Westman2012Djurmo/Sifferbo IF44.1
5Alma Strandberg2012Sälens IF45.0

Heat 2
       
1Linnea Ninganza2012Falu IK41.2
2Stella Ribjer2012Falu IK43.8
3Lea Andersson2013Gefle IF44.9
4Greta Wass2012Falu IK45.3

F 7 200 m Final - Sammanställning
       
1Astrid Östblom2012Gefle IF37.4
2Linnea Ninganza2012Falu IK41.2
3Ida Stintzing2012Falu IK41.9
4Ruth Johansson2012Falu IK42.5
5Stella Ribjer2012Falu IK43.8
6Alma Westman2012Djurmo/Sifferbo IF44.1
7Lea Andersson2013Gefle IF44.9
8Alma Strandberg2012Sälens IF45.0
9Greta Wass2012Falu IK45.3

F 7 Längd Final9/3  11:20
       
1Astrid Östblom2012Gefle IF2,93
2Linnea Ninganza2012Falu IK2,63
3Ruth Johansson2012Falu IK2,50
4Isa Madsen Wallén2012Falu IK2,43
5Lea Andersson2013Gefle IF2,402,32
6Elina Cassepierre2012Falu IK2,402,30
7Stella Ribjer2012Falu IK2,38
8Ida Stintzing2012Falu IK2,30
9Greta Wass2012Falu IK2,14
10Lova Widmark2012Falu IK1,90
11My Lindström2012Heby AIF1,88
12Alma Westman2012Djurmo/Sifferbo IF1,87
13Elina Hellström2012Falu IK1,38

F 7 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alma Westman 1,81 1,87 1,78 1,60
Astrid Östblom 2,91 2,93 2,72 2,78
Elina Cassepierre 2,18 2,30 2,25 2,40
Elina Hellström 1,38 1,38 1,31 1,25
Greta Wass x 2,07 2,14 x
Ida Stintzing 2,30 2,19 2,03 1,97
Isa Madsen Wallén 2,42 2,43 2,28 2,25
Linnea Ninganza 2,51 2,57 2,63 x
Lova Widmark 1,70 1,90 1,76 1,83
My Lindström 1,75 1,82 1,88 1,65
Ruth Johansson 2,50 2,50 2,40 2,45
Stella Ribjer 2,31 2,32 2,32 2,38
Lea Andersson 2,21 2,40 2,28 2,32


© Arena 2.0, RunPro Systems